Шкільна служба порозуміння

Медіація - це добровільний і конфіденційний процес, у якому нейтральна третя особа (медіатор) допомагає сторонам знайти взаємоприйнятний варіант вирішення конфліктної ситуації, що склалася.

Шкільна медіація - це найменш конфліктний і найбільш миролюбний спосіб заздалегідь, ще до виникнення,  розв’язати будь-який конфлікт. А як що сварка уже почалася, то цей метод найефективніший для врегулювання у шкільномусередовищі.

Що таке Шкільна служба порозуміння?

Шкільна служба порозуміння (ШСП) – це команда підготовлених старшокласників-посередників (медіаторів), які допомагають своїм одноліткам розв’язувати конфлікти мирним шляхом, використовуючи в роботі відновні практики – медіацію , колоприйняття рішень – і працюють над формуванням безпечної атмосфери в навчальному закладі.

Мета ШСП :

• навчання дітей і дорослих безпечній взаємодії у освітньому процесі,
  • захист дітей від насильства та зловживань з боку однолітків і дорослих (батьків, опікунів або працівників навчальних закладів).

Принципи  виховного підходу діяльності ШСП:

• Конфлікт – це потенціал для особистісного росту та розвитку стосунків.
  • Повага до особистості, віра в її здатність вирішувати конфлікти у найкращий для себе спосіб – учасники конфлікту активно залучені до процесу обговорення та самостійно приймають рішення щодо подальших дій. Медіатор в цьому випадку не є суддею або порадником, а лише допомагає сторонам порозумітися і прийняти рішення.
  • Відповідальність у стосунках та стосовно інших – дія по виправленню наслідків. Процес переговорів побудовано таким чином, щоб учасники конфлікту мали можливість зрозуміти один одного, усвідомити власні вчинки та їх наслідки, тобто власну відповідальність. Атмосфера довіри і поваги сприяє тому, що учасники охочіше беруть на себе зобов’язання щодо виправлення ситуації або відновлення стосунків.
  • Віра в кожну особистість та її здатність змінюватися – вирішення конфлікту за участю медіатора побудовано як процес переговорів партнерів, а не суперників, що сприяє засвоєнню учнями іншої конструктивної моделі розв’язання конфліктів, яку вони зможуть використовувати в майбутньому.

Принципи відновного підходу втілюються у конкретних методиках вирішення конфліктів, які дістали назву відновних практик. До них, зокрема, відносяться медіація однолітків і кола прийняття рішень, які використовуються в діяльності ШСП.

Медиатори – педагоги :   Карасьова А.О.   Іванченко Т.М.

Куратор ШСП : Переверзєва І.Є.

Онлайн форма для подання інформації про конфлікт до шкільної служби порозуміння Костянтинівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4

Це може бути корисним

Методичні рекомендації